Huggvärja
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, kavellindning av flätad mässingstråd, svärtat fäste, stämplad klinga, ovansida parerplåt med stämpel, klingans längd ca 73, total längd 90 cm
Fäste med visst slitage
701782
2019-11-17