Huggvärja

Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja
Huggvärja

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HUGGVÄRJA, svensk, m/1832, för flottan, kavellindning av flätad mässingstråd, svärtat fäste, stämplad klinga, ovansida parerplåt med stämpel, klingans längd ca 73, total längd 90 cm

Fäste med visst slitage

701782

2019-11-17