Herman Hägg, Vy över Stockholms slott
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMAN HÄGG (1884-1966): Vy över Stockholms slott, signerad och daterad Herman Hägg 1959, olja på duk, ca 50x61 cm
PROVENIENS: Nanny Anna Gustafva Edblom gift med Herman Hägg därefter i arv till nuvarande ägare
701843
2019-11-15