Alt Beck & Gottschalck flickdocka

Klubbat för:

550 SEK

1 500 SEK

ALT, BECK & GOTTSCHALCK BISKVI BABYDOCKA, 1910-20-tal, huvud märkt: "AB 1361 50 Made in Germany 15", insatta blå blundögon, öppen mun med två tänder, blond hårperuk, femdelad babykropp i massa, klädd i grön klänning, längd ca 55 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smutsig, skadade fingrar, fingrar och tår "naglacksmålade"

701861

2019-11-24