Dora Petzold flickdocka
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
DORA PETZOLD FLICKDOCKA,1920-30-tal, huvud i bemålad massa, sluten målad mun, blåmålade ögon, blond mohairperuk, kropp i stoppat tyg, klädd i blå klänning, längd ca 60 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ansiktet med smärre slitage och smutsfläckar
701892
2019-11-24