Dora Petzold flickdocka

Dora Petzold flickdocka
Dora Petzold flickdocka
Dora Petzold flickdocka
Dora Petzold flickdocka
Dora Petzold flickdocka
Dora Petzold flickdocka

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DORA PETZOLD FLICKDOCKA,1920-30-tal, huvud i bemålad massa, sluten målad mun, blåmålade ögon, blond mohairperuk, kropp i stoppat tyg, klädd i blå klänning, längd ca 60 cm
PROVENIENS: Stopalo

Ansiktet med smärre slitage och smutsfläckar

701892

2019-11-24