Käthe Kruse babydocka

Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka
Käthe Kruse babydocka

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KÄTHE KRUSE BABYDOCKA, 1920-tal, huvud i formpressat stoppat tyg, med en söm baktill, målade anletsdrag, öppen/sluten leende mun, kropp i stoppat tyg, klädd i babykläder, längd ca 33 cm
PROVENIENS: Stopalo

Näsan med slitage, klroppen med smärre fläckar

701900

2019-11-24