Käthe Kruse babydocka
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KÄTHE KRUSE BABYDOCKA, 1920-tal, huvud i formpressat stoppat tyg, med en söm baktill, målade anletsdrag, öppen/sluten leende mun, kropp i stoppat tyg, klädd i babykläder, längd ca 33 cm
PROVENIENS: Stopalo
Näsan med slitage, klroppen med smärre fläckar
701900
2019-11-24