Samovar nysilver Hallberg
2019-11-15
701913
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SAMOVAR, nysilver, C. G. Hallberg, Stockholm, 1900-talets början, med hänklar i form av lejonmaskaroner, på tassar, höjd ca 38 cm inkl. träsockel, bredd 23 cm
Smärre slitage