Parti kinesiskt porslin
Klubbat för:
350 SEK
800 SEK
PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1800-tal respektive 1900-tal, såssnipa samt fat på fot med dekor i underglasyrblått, djup tallrik med polykrom dekor av figurscener, längd 15,5- 23 cm.
Bruksslitage, tilvverkningsdefekter.
701916
2019-11-14