Glas möjligen Elis Bergh
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLAS, 34 dlr, möjligen Elis Bergh, Kosta, omkring1900-talets första hälft, bestående av 11 vinglas, 11 sherryglas, 12 likörglas,
2 vinglas med nagg, 2 sherryglas med nagg, 3 likörglas med nagg
702084
2019-11-16