Skålar Kjell Engman respektive Ingegerd Råman

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

(2) KJELL ENGMAN, "Bon Bon", skål, Kosta Boda, glas med mönstrade inneslutningar av rött och blått, undertill signerad "Kosta Boda, Artist Coll. K. Engman, 59062", höjd ca 18 cm, diameter ca 27 cm
SKÅL, design Ingegerd Råman, flammig glasmassa i klarglas och orange, kant med förgyllning, höjd ca 9, diameter ca 15 cm

702132

2019-11-16