Edward Hald skål med fat
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDWARD HALD, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.27.P, diameter 28, höjd 9,5 cm
Skålens ytterkan med mikronagg, smärre repor
702142
2019-11-16