Dockkoffert och dockhuvud

Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud
Dockkoffert och dockhuvud

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOCKKOFFERT OCH DOCKHUVUD, 1900-talets början, kofferten med ca 15 plagg, bl.a folkdräktsdelar, 4 par skor, hatt, biskvihuvud från Armand Marseille märkt "Made in Germany, Armand Marseille 390n D.R.G.M 246/1 A13M", med insatta blå fasta ögon, öppen mun med tänder, brun syntetperuk, huvudets längd ca 19 cm
PROVENIENS: Stopalo

Kläder med skador, delvis torkade skor, huvudet med en skadad tand, senare peruk

702209

2019-11-24