Flintlåspistol
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1700-talets senare del, boxlås, kolv i valnöt, graverad dekor i form av akantus, kontrollstämplar från London Gunmakers Company, tillverkarmärkning, längd ca 20,5 cm
702211
2019-11-17