Flickdocka med folkdräkt
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLICKDOCKA, 1900-talets första hälft, huvud i bemålat papiermaché, kropp i stoppat tyg, klädd i folkdräkt från Rättvik, sameskor, längd ca 98 cm
PROVENIENS: Stopalo
Bruksslitage, näsan med slitage
702222
2019-11-24