Josef Hoffmann sittgrupp

Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp
Josef Hoffmann sittgrupp

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOSEF HOFFMANN, sittgrupp Purkersdorf, 3 delar, bestående av 1 par karmstolar 8312 samt oktagonalt bord 8390, vitlackerat trä, stolssitsar av flätat syntetgjord, ryggkuddar med klädsel av bomull, 1900-/2000-tal, Wittmann, Österrike

HISTORIK: Ursprungligen formgivna 1903 för Pukersdorf sanatorium utanför Wien

Bruksslitage, visst färgbortfall, smärre skador, extra ryggkuddeklädslar medföljer

702279

2019-11-14