Skänkstop tenn

Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn
Skänkstop tenn

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, Carl Gustaf Wigholm Gävle (1833-1866) 1850 resp 1852, lockplakett med Oscar Sveriges Norr Goth och Vend Konung, bredkoniska med med dubbelsvängd bandhänkel, ett stop med fräcklad dekor av blommor, höjd ca 27 resp 21 cm

Lagningar, bucklor

702305

2019-11-23