Uppsatsskål 1800-tal Frankrike

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

UPPSATSSKÅL, 1800-talets andra hälft, signerad Daubrée, förgylld och patinerad brons, signerad Daubrée, dekor av putti, skål i klarglas, fot med delvis genombruten dekor av voluter, diameter ca 29, höjd ca 41 cm

Senare skål, smärre slitage

702308

2019-11-15