Bordslampor 1800-tal
2019-11-15
702320
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, förgylld brons, dekor av satyr och baccantinna, postament och sockel i vit marmor, höjd inklusive skärmar ca 60 cm
Sannolikt omarbetade kandelabrar