Gunnar Nylund vas
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, 1950-tal, Rörstrand, stengods, dekor av hänklar i form av löv, stengods, mörkt blågrå glasyr, signerad RÖRSTRAND NYLUND, ca 26 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
702339
2019-12-09