Apsaror

Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror
Apsaror

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

APSAROR, 1 par, 19/2000-tal, Kambodja, sten, parställda, handhuggna skulpturer, höjd ca 65 cm

Övrigt: Apsaror är himmelska väsen/nymfer i buddhistisk och hinduisk åskådning

Ingår i temaauktionen Samlarhem

En sockel med nagg på baksida

702372

2019-11-26