Apsaror
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
APSAROR, 1 par, 19/2000-tal, Kambodja, sten, parställda, handhuggna skulpturer, höjd ca 65 cm
Övrigt: Apsaror är himmelska väsen/nymfer i buddhistisk och hinduisk åskådning
Ingår i temaauktionen Samlarhem
En sockel med nagg på baksida
702372
2019-11-26