Fat och tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, TALLRIKAR, 3 dlr., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) och Qianlong (1736-1795), varierande imaridekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 21-30 cm
PROVENIENS: Stopalo
Nagg, det stora fatet med lagningar
702395
2019-11-24