Bålskålar Kina 1700-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅLAR, 1 par, porslin, sen Qianlong (1736-1795), dekor av urnor med blomsteruppstättningar i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 12, diameter 30 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omfattande skador, lagningar och sprickor
702450
2019-11-24