Parti porslin

Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin
Parti porslin

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, omkring sekelskiftet 1900, 5 vaser samt 1 lockburk, dekor i underglasyrblått, höjd 10- 19 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, nagg, en vas samt lockburkens lock med lagningar.

702459

2019-11-22