Carl von Linné Fyra skrifter
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL VON LINNÈ Fyra skrifter. Red. A. Hj. Uggla. Stockholm (Nordiska bibliofilsällskapet) 1939. 10 helsides signerade trägravyrer (alla) o.a. illustrationer Harald Sallberg, pergamentband, upplag tryckt i 770 exemplar varav detta är 19, pergamentband med kassett
Gulnat band, slitage
702491
2019-11-17