Carl von Linné Fyra skrifter

Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter
Carl von Linné Fyra skrifter

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL VON LINNÈ Fyra skrifter. Red. A. Hj. Uggla. Stockholm (Nordiska bibliofilsällskapet) 1939. 10 helsides signerade trägravyrer (alla) o.a. illustrationer Harald Sallberg, pergamentband, upplag tryckt i 770 exemplar varav detta är 19, pergamentband med kassett

Gulnat band, slitage

702491

2019-11-17