Folke Arström Thebe

Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe
Folke Arström Thebe

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FOLKE ARSTRÖM (1907-1997), bestickuppsättning, 171 delar, "Thebe", Gense, Sverige 1950-/60-tal, 45 bordsknivar, varierande storlek, 40 bordskedar, varierande storlek, 66 bordsgafflar, varierande storlek, 13 smörknivar, 4 teskedar, 2 pickles gafflar, uppläggningsked.

Bruksslitage.

702495

2019-11-16