Pilkoger Kina 1800-tal
Closed
2019-11-17
702538
| Sold for | 24 000 SEK |
| Estimate | 10 000 SEK |
KOGER, sekelskiftet 1800/1900, Kina, läder, klätt i brun sammet, applikationer i svart läder med dekor av kulört textil och mässing, ca 62x34 cm
Åldersslitage, något deformerad, mindre spår av skadedjursangrepp