Skål tedosa Kina 1700-tal

Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal
Skål tedosa Kina 1700-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, TEDOSA, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose samt underglasyrblått, höjd ca 7-11 cm

Nagg, slitage, krackelering

702579

2019-11-20