Servis Ostindia

Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia
Servis Ostindia

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SERVIS, 106 dlr, "Ostindia", Rörstrand, bestående av 15 tallrikar, diam 23,5 cm, 10 djupa, 13 tallrikar, diam 20,5 cm, 12 assietter, 6 uppläggningsskålar, 6 små fat, diam 10 cm, saltkar, ytterfoder, terrin med lock, 6 äggkoppar, 1 par ljusstakar, fyra uppläggningsfat, kaffekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, 18 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med 10 fat,

2 kaffefat samt en djup tallrik med nagg, i övrigt enstaka delar med missfärgningar, smärre slitage

702630

2019-11-17