Bordsur nyrokoko
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av herdepojke, höjd ca 36 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre nagg, bristningar
702795
2019-11-24