Bordsur nyrokoko

Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av herdepojke, höjd ca 36 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg, bristningar

702795

2019-11-24