Bordslampa Louis XVI-stil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, omkring 1900, Louis XVI, porslin, livet med polykrom dekor av figurscen, förgylld bronsfattning, undertill märkt, total höjd 55 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omarbetad, ett attribut saknas (trumpet)
702807
2019-11-24