Bordslampa Louis XVI-stil

Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil
Bordslampa Louis XVI-stil

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, omkring 1900, Louis XVI, porslin, livet med polykrom dekor av figurscen, förgylld bronsfattning, undertill märkt, total höjd 55 cm
PROVENIENS: Stopalo

Omarbetad, ett attribut saknas (trumpet)

702807

2019-11-24