Carl Harry Stålhane 3 dlr

Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr
Carl Harry Stålhane 3 dlr

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, 3 delar, för Rörstrand, stengods, bestående av miniatyrvas 1, signerad CHA samt SGR, omkring 1950-talet, samt 1 vas, glaserad, signerad samt daterad -61, 1 tekanna, signerad daterad- 58,, höjd ca 6,5-14 cm

Mindre fabriksspricka under fot på den större vasen

702860

2019-11-17