Oljelampa

Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa
Oljelampa

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OLJELAMPA, sent 1800-tal, möjligen persisk, patinerad brons, höjd med kedja ca 66 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Åldersrelaterat slitage

702974

2019-11-26