Miniatyrbyrå
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MINIATYRBYRÅ, 1800-talets slut, rokokostil, två lådor, bukig, fanerad i bl a mahigny, handtag och beslag i brons, skiva i marmor (cippolino), höjd ca 27 samt 29x19 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Några fanerbortfall, slitage
703041
2019-11-26