Grand tour souvenir
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAND TOUR SOUVENIR, 1800-talets slut, skulptur i form av "Den döende gallern" patinerad brons samt sockel i marmor (sienna), höjd ca 9,5 samt längd 18 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Sockeln med lagad spricka samt nagg, en mutter saknas, slitage
703050
2019-11-26