Sakral skulptur

Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur
Sakral skulptur

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SAKRAL SKULPTUR i form av biskop med tillhörande konsol, 1700/1800-tal, träskuret, krederad, förgyllt och bemålad, skulpturens höjd ca 35 och konsolen 14 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Biskopens kräkla saknas, renoverad och kompletterad, nagg, slitage

703055

2019-11-26