Georgius Nagel Noricus tillskrivna
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGIUS (ABRAHAM) NAGEL tillskrivna, målningar efter antika gemmer 1700-tal, gouache, bildytan ca 15x13 cm
Proveniens: Enligt uppgift utförda efter romerska gemmer i kardinal Carlo Rezzonicos (1724-1799) samlingar
Ingår i temaauktionen Samlarhem
703091
2019-11-26