Georgius Nagel Noricus tillskrivna
2019-11-26
703091
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GEORGIUS (ABRAHAM) NAGEL tillskrivna, målningar efter antika gemmer 1700-tal, gouache, bildytan ca 15x13 cm
Proveniens: Enligt uppgift utförda efter romerska gemmer i kardinal Carlo Rezzonicos (1724-1799) samlingar
Ingår i temaauktionen Samlarhem