Georgius Nagel Noricus tillskrivna

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORGIUS (ABRAHAM) NAGEL tillskrivna, målningar efter antika gemmer 1700-tal, gouache, bildytan ca 15x13 cm

Proveniens: Enligt uppgift utförda efter romerska gemmer i kardinal Carlo Rezzonicos (1724-1799) samlingar

Ingår i temaauktionen Samlarhem

703091

2019-11-26