Hilding Werner oljemålning
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HILDING WERNER (1880-1944): Motiv från Uppland,
monogramsignerad och daterad 1903, olja på duk, 36,5x49 cm
A tergo egenhändig påskrift: "Motiv från Uppland - i närheten av Tibble gamla gästgivaregård - ej långt från Kungsängen, där jag Hilding Werner bodde sommaren 1903"
Krakelyrer och mindre tryckveck
703100
2019-11-18