Hilding Werner oljemålning

Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning
Hilding Werner oljemålning

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HILDING WERNER (1880-1944): Motiv från Uppland,
monogramsignerad och daterad 1903, olja på duk, 36,5x49 cm
A tergo egenhändig påskrift: "Motiv från Uppland - i närheten av Tibble gamla gästgivaregård - ej långt från Kungsängen, där jag Hilding Werner bodde sommaren 1903"

Krakelyrer och mindre tryckveck

703100

2019-11-18