Statyett
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STATYETT i form av porträttbyst, 1900-tal, föreställande Marcus Agrippa, brons med draperat tyg i serpentinmarmor, sockel i marmor (rouge du roi), sockeln är sannolikt inte ursprunglig, höjd ca 18 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Renoverad och kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage
703151
2019-11-26