Statyett

Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

STATYETT i form av porträttbyst, 1900-tal, föreställande Marcus Agrippa, brons med draperat tyg i serpentinmarmor, sockel i marmor (rouge du roi), sockeln är sannolikt inte ursprunglig, höjd ca 18 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Zustandsbeschreibung

Renoverad och kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage

703151

2019-11-26