Mistlur
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets första hälft, brickmärkt Kockums Verkstad, Tyfon, 2902027, Malmö, mässing platta i trä, höjd ca 60 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Handtaget något böjt, bruks och åldesrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
703165
2019-11-26