Mistlur

Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur
Mistlur

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets första hälft, brickmärkt Kockums Verkstad, Tyfon, 2902027, Malmö, mässing platta i trä, höjd ca 60 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Handtaget något böjt, bruks och åldesrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

703165

2019-11-26