Bålskål Kina 1700-tal Imari
Vollendet
2019-11-24
703179
| Höchstes Gebot | 1 500 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, järnoxid samt guld, höjd ca 17, diameter 38 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omfattande skador