Golvur England
Klubbat för:
6 000 SEK
3 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-talets slut, Louis XVI, vitlackerad urtavla med månfas samt märkt Gottfried Daniel Schmidt Revall, fodralet fanérat i mahogny, höjd ca 266 cm, nyckel, pendel och lod finns
PROVENIENS: Stopalo
Renoverat, smärre ytskador
703288
2019-11-24