Lea Ahlborn relief
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEA AHLBORN (1826-1897) stansad kopparrelief föreställande Merkurius och Fama med en medaljong med Gustaf III:s porträtt, sannolikt förlaga till en medalj, stämpelsignerad, diameter ca 27 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Bucklor och slitage
703341
2019-11-26