Lea Ahlborn relief

Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief
Lea Ahlborn relief

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LEA AHLBORN (1826-1897) stansad kopparrelief föreställande Merkurius och Fama med en medaljong med Gustaf III:s porträtt, sannolikt förlaga till en medalj, stämpelsignerad, diameter ca 27 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Bucklor och slitage

703341

2019-11-26