Filigranarbete, portmonnä, ask, medalj i silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 4 dlr, silver, bestående av 1 väska i filigranarbete, sannolikt Indien, tidigt 1900-tal saknar stämplar, 1 portmonnä, Moskva, Ryssland, omkring 1898-1907, oidentifierad mästarstämpel, infattad ametist, 1 minnesmynt, "Svenska Numismatiska föreningen Myntreformen 200 år", sterlingsilver, Sporrong AB, 1976, 1 dosa, Tyskland, tidigt 1900-tal oidentifierad mästarstämpel, mått på väska ca 14x11, mått på portmonnä ca 8,5x5 cm, minnesmynt 33 mm, dosa, 5x4 cm, total vikt ca 237 g

Ingår i temaauktionen "Samlarhem"

Smärre bruksspår

703346

2019-11-26